Cildiniz İçin Mutlaka Elma Sirkesi Kullanın ve Faydaları

Cildiniz İçin Mutlaka Elma Sirkesi Kullanın ve Faydaları

Mesele her ne olursa olsun fark etmez. Bu yazımız da siz değerli üyelerimize elma sirkesinin cilt içerisinde yararlarından bazılarını bilgi olarak aktaracağız. Dişler üzerindeki kirleri çıkartmak içerisinde, elma sirkesiyle ıslatılmış bir pamuk parçası ile onları ovabileceğinizi bilir miydiniz?

Söz yüz yıllık ilaçlara geldiği zaman, elma sirkesi sonsuz kullanımları ile listenin başında yer almakta.
Sirke ezelden beri insanlar doğrulusunda kullanılmaktadır. Antik Yunanda doktor Hipokrat, belirli tıbbi durumların rehabilitasyonu içerisinde elma sirkesi reçetesi kullanmıştır. Geleneksel elma sirkesi ahşap fıçılarda ezilmiş organik elmaların fermantasyonu yolu ile yapılır. Bu tabii elma sirkesi muhtelif mineraller ve kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum, sodyum, kükürt, bakır, demir ve silikon gibi iz elementleri itibariyle varlıklıdır.
B vitamini, C vitamini, asetik asit ve sitrik asit yönünden de varlıklıdır.

Diyabet, yüksek kan basıncı ve sindirim sistemi meseleleri içerisinde hala tesirli bir ilaç olarak kabul edilir.
Ayrıca, bağışıklık sistemini sağlamlaştırmak, kilo vermek ve sindirimi ilerletmek içerisinde kullanılmaktadır.
Elma sirkesi kötü beden kokusu ve kötü soluk kokusunu ortadan kaldırmak içerisinde de etkilidir.

Cilt Bakımınız İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi, geniş bir yelpazede cilt meseleleri içersinde tanınmışilaçlardan bir tanesidir.  Elma sirkesi güneş yanığı, yaşlılık kirleri, akne, siğil, selülit, haşere ısırıkları ve kepek içersinde bir deva olarak kullanılmaktadır.

Sivilcelerinizden Kolayca Kurtulun

İnsan cildi tabii olarak asidiktir.  Cilt alkali olduğunda, akne gibi muhtelif problemlere yatkın durumagelir.
Asidik özellikte olmasından elma sirkesi cildin pH balansını savunmak içersinde iyidir. Ayrıca antibakteriyel özelliklere sahip tesirli bir antiseptiktir.  Yani bakteri gibi patojenleri ciltten uzak meblağ.  Bir şişe organik elma sirkesi alın ve denk miktarda distile su ile sulandırın.  Bir pamuk ile cilde uygulayın. Beş-on dakika ardından durulayın. En iyi netice içersinde, minimum bir ay süresince elma sirkesi kullanın.

Kuru ve Yağlı Cildinizden Artık Kurtulun

Elma sirkesi ne çok kuru ne de çok ihtiyar alacak şekilde cildin normal pH ayarını sağlar.  Sirkeyi sulandırarak bir tonik olarak kullanabilmeniz mümkün.  Bu gaye ile iki ölçü su ile bir ölçü sirkeyi karıştırın.  Hassas bir cilde sahip olanlar bir ölçü sirke ile üç ölçü suyu karıştırabilirler. Yüzünüzü duruladıktan ardından, bu çözeltiden bir oran hafifçe sürün. Bu çözeltinin çoğu saça parlaklık katmak içerisinde de kullanmak mümkün.  Saçlarınızı yıkandıktan ardından nihai durulama içerisinde kullanabilmeniz mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bizi bulun